Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Kitaplar > Aile  
Çocuklarımıza Allah'ı Nasıl Anlatalım?
Mehmet Emin Ay
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 8.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
300 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9799753620955
 
 
Eğitimciler, çocukların doğuştan dini kabule hazır olduklarını vurguluyorlar. Çocuklar, yaşına ve dönemine uygun bir tarzda anlatacağımız dini konuları çok yadırgamayacak, hemen kabullenme eğilimi gösterecektir. İşte bu noktada küçüklerin değil, büyüklerin eğitime ve bilgilenmeye ihtiyaçları vardır. 

Çocuğumuzun dini kabule hazır olduğunu fark ettiğimiz anda en uygun fırsatı yakaladğımızı düşünür ve bildiklerimizi en ince teferruatına kadar anlatmaya başlarız. Amaç, Rabbimizi tanıtmak gibi hem samimi hem de mukaddes bir amaçtır. Niyet güzeldir. Fakat yalnızca niyetin güzel olması yetmemekte, niyetin nasıl gerçekleştirileceği de büyük önem kazanmaktadır. Bizim için bir sınav başlamıştır artık.

Dini eğitim vermek açısından çocuğumuzun ilk çocukluk yılları, onun geleceğini de etkileyecek başarılı bir dönem olabileceği gibi, kalıcı yanlışlar dönemi de olabiliyor... 

İnsan hayatında ihmale gelmez ve vazgeçilmez bir yeri olan çocukluk dönemi eğitiminde; anne babalara, okul öncesi ve ilköğretim öğretmenlerine büyük destek sağlayacağına inandığımız bu değerli çalışmayı okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz.
 • Dizi: Aile Kitaplığı
 • Kağıt: 3.Hamur
 • ISBN: 975 362 095-0
 • Sayfa Sayısı: 150
 • Barkod: 9799753620955
 • Ebat: 13,5 x 19,5
 • Baskı Sayısı: 27
Hakkında
1963 yılında Van′da doğdu. Öğrencilik yıllarında babasından Kur′ân-ı Kerim′in tilaveti ve kırâati ile ilgili dersler aldı. Van İmam-Hatip Lisesi′nden (1980), ve U.Ü. İlahiyat Fakültesi′nden (1984) birincilikle mezun oldu. Üniversite öğrenciliği yıllarında hafızlığını tamamladı. Bu yıllarda kıraat ve makamlar konusunda Halis Albayrak, Fatih Çolak ve Mustafa Öztürk gibi Kur′ân üstatlarından istifade etti. 1984-1988 yılları arasında TRT′de (TV-1 ve TV-2) radyo ve televizyon konuşmaları ve Kur′ân-ı Kerim tilaveti yayınlandı. 1992 yılında gittiği Özbekistan ve Kazakistan′da din eğitimi kurumlarında gözlemler ve incelemelerde bulundu ve "İstanbul′dan Buhara′ya" adlı bir belgesel filmin çekimini gerçekleştirdi. Yine aynı yıl "Bursa Evliyaları" adlı belgesel video filminde metin yazarlığı, müzik ve seslendirme görevlerini icra etti. Zaman zaman, yurtiçi ve yurtdışında, alanıyla ilgili konferanslar veriyor. Halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olan yazar, 2011 yılı Aralık ayı itibariyle de Bursa İl Müftülüğü görevini sürdürmektedir. Din Eğitimi alanında yayınlanmış altı eseri bulunan Mehmet Emin Ay, Arapça ve İngilizce biliyor. 

Kitapları
 • Çocuk ve Peygamber
 • Çocuklarımıza Allah'ı Nasıl Anlatalım?
Yazarla İlgili Haberler
 • Allah'ı Çocuklara Anlatmanın Yolu
 • Anne, Peki Allah'ı Kim Yarattı?
 
  Benzer Kitaplar
  Evliliğimize Aşk Olsun
Timaş Yayınları
  Ailede Öfke Kontrolü
Timaş Yayınları
  Çocuklarımıza Peygamberimizi Nasıl Anlatalım
Timaş Yayınları
  Evde Okul Okulda Kalite
Timaş Yayınları
  Benimle Oynar mısın Anne?
Timaş Yayınları
 
Timaş Yayınları
  Atom Karınca Çocuklar
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2013 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   3   Bugün   23
Toplam   194670   İp   3.235.75.174