Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Sınıf Kitaplığı > Tüm Kitaplar > Popüler Tarih(+9Yaş)25 Ad  
Çocuk Padişahlar
Metin Özdamarlar
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 3.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
1.000 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Süper Hızlı Stokdan Hemen Teslim
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752639140
 
 
Değerli Çocuklar,

I.Ahmet tahta geçince, ilk olarak Safiye Sultan’ı saraydan uzaklaştırdı… Osmanlı’da halk göç etmeye başlamıştı… Sancağa çıkma geleneği artık uygulanmıyordu… I. Mustafa babadan oğula geçmeyen padişahlık sistemini başlattı. Yeniçeri ocağı kaldırılmalıydı; ama nasıl?.. Genç Osman Yedikule Zindanları’nda öldürüldü… Hezarfen Ahmet Çelebi, Galata’dan Üsküdar’a uçmayı başardı… Tütün içmek ve gece sokağa fenersiz çıkmak yasaktı… IV. Murat kılık değiştirerek halkı denetliyordu…

Çocuklar, Osmanlı İmparatorluğu’nu gerileme dönemine sürükleyen sebepleri, “Çocuk Padişahlar” isimli bu kitapta okuyacaklar.
V Kitapta konuyla ilgili etkinliklere de yer verilmiş. Bu etkinlikler konunun iyi anlaşılması, pekiştirilmesi için çok farklı formatlarda hazırlanmış. Kimi çoktan seçmeli soru, kimi bilgi/kavram eşleştirme, kimi bulmaca…
  • Dizi : Osmanlı Tarihi
  • ISBN: 978-975-263-914-0
  • Kategori : Tarih Araştırma
  • Barkod: 9789752639140
  • Ders: Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi
  • Sınıf: 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf
  • Ünite: Türk Tarihinde Yolculuk, Ekonomi ve Sosyal Hayat
  • Minimum Yaş: 9
Yazar Metin Özdamarlar;
1977 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeliği bölümünden mezun oldu. 15 yaşından beri yazdığı denemeler ve öyküler çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan Özdamarlar, 2005 yılında “Akide Şekeri” isimli seçkide “Bütün Yıldızlar Kayar” öyküsü ile yer aldı. 2007 Ümraniye Belediyesi Hikâye Yarışmasında “Ruh Tamircisi” adlı öyküsüyle Mansiyon ödülü kazanan Özdamarlar, aynı yıl “Lâl” adlı romanıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Roman Yarışmasında ödül kazandı. Halen Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Özdamarlar, satranç antrenörü ve izci lideridir.

Çizer Halil İncesu;
1968 Malatya doğumlu İncesu, daha okula başlamadan önce çizime büyük ilgi duyuyordu. 1980 yılında İstanbul’a gelmesiyle birlikte bu ilgi bütünüyle karikatüre yöneldi. İlk karikatürlerinin GırGır, Fırt, Çarşaf gibi dergilerde yer almasıyla çizgi serüveni hız kazanan İncesu, eğitimini yarıda bırakıp tamamen karikatür ve çizgi romana yöneldi. Günaydın, Sabah, Hürriyet, Dolmuş gibi yayınlarda uzun süre çalışan İncesu, 1992 yılında dergilere çizmeye ara verdiyse de aralıklı olarak çizgi roman ve bant karikatürler çizmeye devam etti. Çizer, şimdilerde daha çok reklam illüstrasyonları, senaryoları ile 3D animasyon ve çocuk kitapları resimleme işiyle uğraşmaktadır.
 
  Benzer Kitaplar
  Birinci Dünya Savaşı
Timaş Yayınları
  Anadolu'da İlk Günler
Timaş Yayınları
  Dünyayı Değiştirenler
Timaş Yayınları
  Doludizgin Günler
Timaş Yayınları
  Kurtuluşa Doğru
Timaş Yayınları
  İlk Adımlar
Timaş Yayınları
  Müthiş Seferler
Timaş Yayınları
 
 
Hakkımızda   Garanti
Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
İade ve İptal Koşulları   İletişim
 
  0505 633 66 90
  optijetoptikokuyucu@gmail.com
  Ödeme Bildirim Formu
 
© 2023 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
Online   2   Bugün   127
Toplam   365272   İp   3.236.112.70