Hoşgeldiniz | Üye Ol | Üye Girişi

Ürün Bulunmaktadır
    Anasayfa > Sınıf Kitaplığı > Eğlenceli Bilgi Dünyası > Eğlenceli Tarih  
Türkiye Cumhuriyeti (Set) (5 Kitap)
Metin ÖZDAMARLAR
Timaş Yayınları
Fiyatı
: 15.00  TL (KDV Dahil)
 
Geçici olarak temin edilememektedir.
1.000 TL Üzeri Kargo Bedava
Tedarik Süresi 3 Gündür.
Kapıda Ödeme
Telefon Kodu :9789752638884
 
 

Değerli Çocuklar,

Popüler Tarih – İnkılap Tarihi dizisinde çocuklarımız, I. Dünya Savaşı’ndan sonra işgale uğramış topraklarımızı, düşmandan kurtarmak için mücadele eden milletimizin azmine tanık olacak. Bugüne gelmek için yaşanan zorlukları görecek olan çocuklar, geleceğe uzanan yolda daha bilinçli yürüyecek.

Beş kitaptan oluşan bu seri, tarihi canlı anlatan, kolay öğreten ilk kitap olma özelliğini taşıyor. Okumayı ve taşımayı kolaylaştıran, her satırı büyük emeklerle hazırlanan küçük ebatlı bu kitapların her sayfası 32 sayfa. Kalın, ağır, renksiz tarih kitapları insanı hep sıkar, soğutur tarihten. Popüler Tarih, çocuklarımızı tarihimizi anlamaya, yaşamaya tatlı tatlı davet ediyor.

Kitabı açınca, kazanım ve kavramlar tabloları ile kitabın içeriğini anlatan bir resim karşılıyor. Burada kitapların nasıl kullanılacağına dair küçük ipuçları da yer alıyor. Resmin hemen altında kitabın konusunun müfredatta izdüşümü olan kazanım ve kavramlar verilmiş.

Ve metinler… Sıkılmadan okuyabilmesi için kısa tutulmuş metinler çocuklara tarihi sevdirip, kolayca öğrenmelerini sağlayacak. Serinin en dikkat çekici özelliği, görsel kuvveti. Rengârenk resimler, çocukları önce hayal ile tarihin içine çekiyor. Hemen ardından da onu ‘yaşatacak’ bir atmosfer oluşturuyor. Görsellik sadece resimlerle sınırlanmamış. Anlatılan konunun özellikleri, dikkat çekici bilgiler, bilinmesi gereken yeni kavram ve kelimeler, konu özetleri ayrı ayrı tablolarda verilmiş ve kitaba hareket katılmış. Harita ve grafikler de bu görsellikte büyük payı olan elemanlar… Sayfaların en altındaki tarih şeridi de bulunulan sayfadaki konuların hangi yıllar arasında geçtiğini takip etmeyi kolaylaştıran basit fakat çok önemli bir ayrıntı. Bu görsel yapı hazırlanırken yeni sınav sistemlerinin gereklilikleri göz önünde tutulmuş.

Kitaplarda son olarak konuyla ilgili etkinliklere yer verilmiş. Bu etkinlikler konunun iyi anlaşılması, pekiştirilmesi için çok farklı formatlarda hazırlanmış. Kimi çoktan seçmeli soru, kimi bilgi/kavram eşleştirme, kimi bulmaca…

Dizi : Türkiye Cumhuriyeti

 • ISBN: 978-975-263-888-4
 • Kategori : Edebiyat / Araştırma
 • Barkod: 9789752638884
 • Ders: Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi
 • Sınıf: 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf
 • Ünite: Geçmişimi Öğreniyorum, Adım Adım Türkiye, Demokrasinin Serüveni
 • Minimum Yaş: 9
 • Yazar Metin Özdamarlar;
  1977 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmeliği bölümünden mezun oldu. 15 yaşından beri yazdığı denemeler ve öyküler çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan Özdamarlar, 2005 yılında “Akide Şekeri” isimli seçkide “Bütün Yıldızlar Kayar” öyküsü ile yer aldı. 2007 Ümraniye Belediyesi Hikâye Yarışmasında “Ruh Tamircisi” adlı öyküsüyle Mansiyon ödülü kazanan Özdamarlar, aynı yıl “Lâl” adlı romanıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Roman Yarışmasında ödül kazandı. Halen Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Özdamarlar, satranç antrenörü ve izci lideridir.

  Çizer Fatih Okta;
  1965 İstanbul doğumlu Okta, çizimlerine çocuk yaşlarda başladı. Profesyonel çizerliğe ilk adımını Haydarpaşa Lisesi yıllarında adım atan Okta, mezuniyet sonrası çeşitli günlük gazetelerde grafikerlik, çizerlik ve sayfa sekreterliği görevlerinde bulundu. Mizah dergilerinde karikatür ve çizgi romanlar çizdi. Seksenli yılların sonlarından itibaren bir basın ajansı aracılığıyla Alman dergilerine çizgi romanlar, karikatürler ve illüstrasyonlar yaptı. Doksanlı yılların başından itibaren İtalya'da çeşitli ajanslarda ve yayınevlerinde çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında yüzü aşkın yayınevi için çizerlik ve çevirmenlik yapan Okta, evli ve Barış’ın babasıdır.
   
    Benzer Kitaplar
    İşgaller ve Direniş
  Timaş Yayınları
    Unutulmayan Eserler
  Timaş Yayınları
    Yenilikler ve Yenilgiler
  Timaş Yayınları
    Barbaros Denizler Fatihi
  Timaş Yayınları
    Sinsi Oyunlar
  Timaş Yayınları
    Kurtuluşa Doğru
  Timaş Yayınları
    Mevlana Sevgi Güneşi
  Timaş Yayınları
   
   
  Hakkımızda   Garanti
  Tüketici Yasası   Kargo ve Teslimat 
  Gizlilik Sözleşmesi   Banka Hesap Numaraları  
  İade ve İptal Koşulları   İletişim
   
    0505 633 66 90
    optijetoptikokuyucu@gmail.com
    Ödeme Bildirim Formu
   
  © 2023 EğitimPazar.Com OPTİJET ARGE 
  Online   3   Bugün   129
  Toplam   365274   İp   3.236.112.70